Будь-який човен ПВХ продається в своїй стандартній (базовій) комплектації. Ця комплектація, зазвичай, являє собою мінімально необхідний набір предметів, без яких неможливе нормальне використання човна. Як правило, це, звичайно, сам човен, сумка для його перенесення, весла, банки, насос, ремкомплект, паспорт.
Є також велика кількість додаткових аксесуарів, які роблять експлуатацію човна зручнішою, ефективнішою і комфортною. Їх завжди можна докупити окремо, необхідно лише переконатися в сумісності того або іншого аксесуара з конкретною моделлю гребного або моторного човна, каное або човна-плота Belly Boat.
Аксесуари можуть бути самими різними – це і пластикові вироби, і швейні, і фанерні або металеві. Якісь аксесуари використовуються постійно, а якісь мають вузьке застосування і використовуються періодично. У будь-якому випадку, кожен власник човна підбирає собі свій набір додаткового обладнання.
Аксесуари для човнів ПВХ бувають наступних видів (довільна класифікація):
Є аксесуари, без яких не можна обійтися. Це в першу чергу ті, що входять в базову комплектацію човна ПВХ.
Неможливо уявити надувний човен без насоса або ремкомплекта, без сидінь-банок або весел.
Всі корпуси надувних ПВХ-човнів наповнюються повітрям за допомогою насоса. Це може бути або звичайний ножний насос, або ручний насос високого тиску для накачування надувних пайолів air-deck.
Хоч сучасні тришарові ПВХ матеріали, з яких роблять корпусу ПВХ човнів і витримують чималі механічні навантаження, все одно є ймовірність проколів або порізів. Для усунення таких неприємних ситуацій необхідний обов’язковий аксесуар – ремкомплект, який зазвичай складається з клею і клаптиків тканини.
Сидіння або банки всередині кокпіта човна служать для розташування пасажирів, це також необхідний аксесуар. Їх виготовляють їх вологостійкої фанери. Банки в сучасних човнах роблять рухливими, вони можуть переміщатися уздовж борта по спеціальних напрямних.
Весла також є необхідним обладнанням будь човна, навіть моторної, так як відчалити від берега, пройти по зарослому водоростями мілководдю або просто тихо переміщатися без весел неможливо. А для чисто гребних човнів це єдиний рушій.
Сумки або рюкзаки для зберігання або транспортування надувного човна також необхідні, вони теж входять в число обов’язкових аксесуарів.
Далі йдуть ті додаткові аксесуари, які роблять водний похід, риболовлю або відпочинок на воді безпечним і більш комфортним.
Страхувальний жилет служить для забезпечення непотоплюваності пасажира, якщо той випав за борт, тим більше, якщо людина не вміє плавати. Страхувальні жилети бувають різних видів і фасонів, підбираються за розміром та масою людини. Як правило, мають яскравий колір, що привертає увагу, або, навпаки, камуфляжні – для мисливців і рибалок.
Це спеціальний столик для кріплення ехолота, він має дві підставки під вудки або спінінги, а також кріплення для акумулятора ехолота. УКБ може бути встановлений самостійно на балон надувного човна. Комплект включає необхідні кріплення і клей.
М’яка накладка на банку служить для комфортного сидіння на жорсткій фанерній банці. Може бути різних кольорів і легко кріпиться за допомогою спеціальних ремінців. Буває накладка на звичайну банку і накладка на носову банку – трикутної форми.
Зручна сумка, яка кріпиться під банкою. Економить об’єм в кокпіті, дозволяючи розмістити речі, снасті і т.д. Буває різних кольорів і розмірів, в залежності від моделі надувного човна.
Є також носова сумка-рундук Колібрі, вона має трикутну форму і займає носову частину кокпіта, яка зазвичай нічим іншим не може бути зайнята.
Носовий тент існує в двох варіантах – малий і великий, в залежності від моделі човна. Великий тент має прозоре вікно. Тенти можуть бути виготовлені в двох кольорах. Носовий тент захищає пасажирів від бризок і зустрічного потоку повітря, покращує аеродинамічні характеристики човна на швидкості.
Тент-намет захищає пасажирів від дощу і вітру, сонця і комах. Буває двох видів – для гребних і моторних човнів. Також виготовляється в різних кольорах. Тент-намет Kolibri має алюмінієві розпорки і прозоре вікно, він зручний для рибалок, мисливців і всіх, хто проводить в човні довгий час в різну погоду.
Транцеві колеса служать для полегшення спуску човна на воду. Виготовляються з склонаповненого поліаміду, що забезпечує міцність і корозійну стійкість. Колеса транцеві стаціонарно встановлюються на дерев’яні, склопластикові або алюмінієві транці.
Отже, ми розглянули різні види аксесуарів, базовий і додатковий набір. Базовий набір включений в комплектацію човна при покупці, він забезпечує необхідне функціонування ПВХ-човна. Додатковий набір аксесуарів надає використанню човна більшої безпеки, комфорту, функціональності і ефективності. Причому, додатковий набір фактично не має обмежень, тому вибір аксесуарів, наприклад, від української суднобудівної компанії Kolibri дуже широкий і різноманітний, для різних моделей гребних і моторних човнів, каное і човнів плотів. Аксесуари власного виробництва гарантують високу якість, гарантію, сумісність і сервіс.