Тканина ПВХ

Надувні човни «КОЛІБРІ» виробляються з човнової п’ятишарової тканини ПВХ (полівінілхлорид), щільністю 650-1100 гр/м2, виробництва провідних хімічних концернів Німеччини, Франції, Південної Кореї.

Щільне плетіння армуючого шару забезпечує матеріалу високу міцність і стійкість до порізів та проколів. Шари полівінілхлориду забезпечують повітря- і водонепроникність матеріалу. Адгезійний гель пов’язує всі шари в єдине високоміцне з’єднання.

Завдяки пластифікуючий добавці матеріал набуває еластичності, що важливо при складанні і розкладанні човна, особливо при низьких температурах. Матеріал стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання, солоної води, пального, мастил та зберігає свої властивості в діапазоні температур від -30°С до +60°С

Зварювання
на установках СВЧ

Основні вузли з’єднання, додаткове обладнання та аксесуари надувних човнів «КОЛІБРІ» зварюються на установках СВЧ, з нанесенням фірмового логотипу KOLIBRI. Технологічний процес управляється комп’ютером, і є на сьогоднішній день найпрогресивнішим методом з’єднання тканини ПВХ.

Основна перевага зварювання полягає в миттєвому нагріванні зварювальних матеріалів по всій товщині, що призводить до однорідності шва.

Переваги даної технології в тому, що зварний шов надувного човна має високу міцність, незалежно від температури навколишнього середовища і тиску в балонах, при цьому шов не втрачає своєї еластичності.

Сварка
гарячим повітрям

У виробництві надувних човнів «КОЛІБРІ»  застосовується метод зварювання гарячим повітрям. Зварювальна машина має спеціальний термо-фен, систему протягування і натягу зварювальної тканини.

Шари цього матеріалу простягають через обладнання для зварювання, а в місцях зіткнення шарів подається гаряче повітря. Завдяки тиску роликів і нагріванню від повітря, шари тканини з’єднуються на молекулярному рівні.

Дана технологія дозволяє зварювати тканину без заломів і складок. В результаті виходять міцні, герметичні шви, стійкі до підвищених навантажень і перепадів температур.

Герметичні відсіки в балонах

Для забезпечення безпеки експлуатації малих суден відповідно до вимог «Правил класифікації та побудови малих суден» (Україна, 2015), міжнародного стандарту ISO / CD 6185 і директиви 2013/53/EU балони надувних човнів виробництва СБК «КОЛІБРІ» оснащені перегородками, які поділяють човен на 2 – 5 герметичних відсіків (в залежності від моделі).

Перегородки виготовляються з човнової тканини ПВХ методом зварювання на установках СВЧ і приварюються до балонів човна.

Для вирівнювання тиску у всіх відсіках надувного балона перегородки виконанні у вигляді конусів.

Склеювання та з'єднання швів

Частина монтажних швів, фурнітури, аксесуарів на надувних човнах «КОЛІБРІ» кріпляться за допомогою двокомпонентного промислового клею.

Технологія склеювання з використанням високих температур і додаткового устаткування, що використовується на заводі компанії «КОЛІБРІ», дозволяє зробити клейове з’єднання міцним і надійним. Дотримання технології і висока кваліфікація персоналу забезпечують чудову якість надувних човнів «КОЛІБРІ».

Шви виконуються методом з’єднання “стик в стик” з додатковим посиленням з внутрішньої та зовнішньої сторони.

Перепускні
клапана

Перепускний клапан оберігає балони човна від надлишкового тиску – це важливий елемент безпеки на воді. Наявність клапанів дозволяє не думати про тиск в балонах човна при високих температурах повітря.

Перепускний клапан підтримує необхідний рівень тиску в балонах надувного човна та в разі надлишкового тиску скидає надлишок повітря до робочого рівня.

Моторні надувні човни «КОЛІБРІ» в базовій комплектації оснащені  перепускними клапанами.